FREJA baner vejen! Vil du med på holdet?
Bliv speditørelev hos FREJA og få branchens bedste og dygtigste kolleger samt en hverdag med højt til loftet og masser af ansvar.
Er du vild med tanken om hvordan man håndterer en container fra A til B? Vil du arbejde i en virksomhed med eksport til 6 kontinenter? Så skal du skynde dig at søge stillingen som vores næste logistikelev.
I løbet af din toårige elevtid, kommer du hele vejen rundt omkring logistikområdet. Du vil stifte bekendtskab med alt fra ordrebehandling, logistikkoordinering, eksport- og fødevaredokumenter til kommunikation med transportører, leverandører, kunder og vores sælgere i det meste af verden. Desuden vil du blive introduceret til opgaver i salg, indkøb og finans for at opnå en god forståelse for, hvordan dine opgaver skaber værdi for organisationen.
Du vil blive tilknyttet en mentor, som vil sørge for du kommer godt igennem uddannelsen og som dagligt vil motivere og supporte dig. Du har mulighed for gradvist at få mere ansvar og flere selvstændige opgaver, samtidig med du får mulighed for at dygtiggøre dig teoretisk via skoleophold.
Du bliver en del af en afdeling med 15 fagligt dygtige kolleger, som alle vil gøre sit til, at du fra første dag vil føle dig velkommen.
Så skynd dig og send os en ansøgning. Fortæl om dig selv og din motivation til at blive elev hos os. Vedhæft CV og uddannelsesbeviser. Vi behandler ansøgninger løbende, og afslutter processen når den rette profil er fundet.
Venligst henvis til elevportalen.dk ved ansøgning
Sted
Uhrenholt A/S
Teglgårdsparken 106
5500 Middelfart
Datoer
Ansøgningsfrist: 19. februar 2023
Tiltrædelse: 1. september 2023
Kontakt
Team Leader, Logistics
Nicklas Bjærre
+45 64 212 141
Find vej
Uhrenholt A/S er en global fødevarevirksomhed, der primært leverer mejeriprodukter og frosne grøntsager til en bred vifte af detailhandel og industrikunder i mere end 120 lande rundt om i verden. Vi er i alt 240 medarbejdere fordelt på hovedkontoret i Middelfart og i mere end 20 lande verden over.
Måske kender du vores gode franske ost, lækre yoghurter eller plantebaserede alternativer? Vores produkter sælges under mærkerne: Emborg, Friendship og Amigo eller som råvarer og industrisalg.