FREJA baner vejen! Vil du med på holdet?

Bliv speditørelev hos FREJA og få branchens bedste og dygtigste kolleger samt en hverdag med højt til loftet og masser af ansvar.

Ansøg nu

Bliv finanselev i en virksomhed, hvor vi har gang i noget ret sejt

Kender du os? Vi er Købstædernes Forsikring, og vi har et par år på bagen – faktisk mere end 260 år.

Men det skal du ikke lade dig skræmme af, for vi er faktisk ret lang fremme i skoene. Så langt, at vi lige nu giver vores konkurrenter pænt meget baghjul. Og det går stærkt, og det er megasjovt. Lyder det som noget for dig? Og har du lyst til at have en arbejdsplads midt på Christianshavn, eller er du mere til Næstved? Så skulle du måske overveje, om det at blive finanselev, med speciale i forsikring, her hos os er noget for dig.

Så hvad går det ud på?

  • Du får en uddannelse, hvor forsikring og kundernes behov er i fokus, med en udfordrende hverdag og mange spændende opgaver, der stiller krav til dig både fagligt og personligt
  • Du kommer rundt i forskellige afdelinger, så du finder ud af, hvilke sider af forsikring, der er noget for dig
  • Du bliver en del af teams med dygtige kollegaer, der er med til at udvikle dig, og som du er med til at udvikle med alle dine gode input
  • Du får også tilknyttet en vejleder gennem hele dit elevforløb
  • Du kommer til at arbejde i en virksomhed, hvor vi har det godt
  • Vi er gode til at hjælpe hinanden på kryds og tværs af hele organisationen
  • Vi tager godt kollegaskab og medarbejderudvikling alvorligt
  • Du får attraktive forhold, en rigtig lækker frokost i vores kantine, og gode tilbud som medarbejder

Hvad forventer I af mig?

  • Du har afsluttet STX, HHX eller HF og har måske lidt erhvervserfaring
  • Som person er du både nysgerrig og positiv – og så er du vild med at lære en masse nyt
  • Du vil gerne udvikle dig både fagligt og på det personlige plan
  • Du er allerede god til eller motiveret for at lære:
  • En masse om forsikringer
  • At lytte til andre mennesker og bidrage med det du kan
  • At planlægge og prioritere dine arbejdsopgaver
  • At give en venlig og professionel kundehåndtering
  • At være en god holdspiller
  • Du er så klar til at starte den 1. september 2025

Har du spørgsmål til elevuddannelsen, kan du kontakte HR på HR@kfforsikring.dk. Søg stillingen via "Ansøg nu" knappen senest den 16. marts 2025. Her kan du også læse meget mere om os og vores forsikringer.

Finanselevuddannelsen er 2-årig og fælles for forsikringsselskaber, pensionsselskaber og forsikringsmæglervirksomheder. Du kan læse mere om uddannelsen på www.blivfinanselev.dk og www.foak.dk.

Vi glæder os til at høre fra dig.

Venligst henvis til elevportalen.dk ved ansøgning


Sted

Købstædernes Forsikring
Strandgade 27A
1401 København

Ringstedgade 24
4700 Næstved

Datoer

Ansøgningsfrist: 16. marts 2025
Tiltrædelse: 1. september 2025

Kontakt

HR
HR@kfforsikring.dk


.

Købstædernes Forsikring - altid her for dig

Købstædernes Forsikring er der, når kunderne har brug for os. Det har vi været i over 260 år og frem til i dag, hvor vi er et af Danmarks største kundeejede forsikringsselskaber.

Vi har hjulpet mennesker og virksomheder videre efter en skade mange gange. Og vores lange erfaring er en fordel for vores partnere og kunder.

Med erfaring kommer en bedre forståelse af, hvordan vi forklarer det komplekse på en måde, der er letforståelig. Erfaring gør os bedre til at forstå og dække kundernes unikke behov. Og erfaring hjælper os til at forudse og forebygge de udfordringer, vores kunder kan støder på.

Vores drivkraft er at være ligetil. Lige til at få fat i. Lige til at forstå. Lige til at stole på.

Vi er der for at give vores kunder færre bekymringer og mere tryghed i dag og i fremtiden.

() På lager
  Gem til senere

 ANNONCE

 ANNONCE

Elevportalen.dk / Future & Co

Store Kongensgade 81A
DK-1264 København K
CVR: 31584698

Få hjælp til jeres annoncering:

info@elevportalen.dk
Tlf.: 32 500 598

RSS FeedPersondatapolitikHandelsbetingelser

© 2025 IKKE AKTIVERET LICENS — Designed by DAN®